Hikaye şöyle başladı…

Doğup büyüdüğüm Likya ve Fenike topraklarındaki tarihi alanları gezmek ve başka coğrafyaların kültürünü merak etmekte atıldı ilk tohumlar. 
Üniversite yıllarında başlayan Türkiye gezilerimin ardından, Antalya Gazeteciler Cemiyeti AB Basın Akademisi projesinde kazandığım Nürnberg seyahati ödülü ile ilk yurt dışı deneyimi yaşamam yepyeni yollar çıkardı karşıma. Seyahat etmek yetersizdi, başka bir ülkede yaşamalıydım…
AB Medya projesi ile 5 ay Bulgaristan’da kalarak Balkanları keşfettim. Orta Doğu’da, Avrupa’da ve Latin Amerika’da 15’ten fazla ülke gezdim. En çok etkilendiğim ve mutlu olduğum seyahatlerim ise Lübnan, İran ve Brezilya oldu. Otostopla seyahat, couchsurfing ve hostellerde konaklama gibi ucuz ve kültürel etkileşimlerin fazla olduğu sırtçantalı gezgin tarzında seyahat ediyorum.
Bulgaristan seyahatimde yoga ile tanışmam kendi dünyamın kapılarını açtı. Stüdyolar, uzmanlık eğitimleri, kamplar beni Yin yogaya doğru sürükledi ve dersler vererek bu deneyimi paylaşmamı sağladı. Süreç; okuma, yaşama dahil etme, yolculuklarla beslenmeyle devam ediyor.
Hayatımın en güzel eylemi olan seyahat etmeyi ve yogayı ancak anlatarak faydalı kılabilirdim. Gezi bloğum ferhanbozkaya.com ile yoldasin.com ve gezimanya.com’da gezi anılarımı paylaşıyorum. Bu heyecana sahip olan ya da keşfetmek isteyenler buyursunlar 🙂